I znowu szkoła

2005-10-09  slawek-

Niestety, znowu się zaczęło. Już jestem po pierwszym zjeździe i pierwszych wykładach. A co ciekawego mamy w tym roku?

 • Zaawansowane technologie przetwarzania z prof. Rogozą – w tym CORBA, Java/RMI, .NET, te okolice. Tematy z założenia ciekawe, zobaczymy jak będzie później. Na laborkach pokazali nam dzisiaj Visual Studio .NET – nareszcie coś bliżej współczesnego świata. Szkoda tylko, że nikt nam wcześniej nic nie powiedział o technologiach MS, nie wspominając nawet o praktycznym programowaniu obiektowym. Efekt jest taki, że większość grupy nie ma pojęcia gdzie i po co postawić dwukropek.
 • Przetwarzanie obrazów – na pewno będą niezłe laborki, bo będziemy w Matlabie programować rozciąganie histogramów, nakładanie filtrów, wyostrzanie, blurowanie, itp. itd, czyli rzeczy, które na codzień jako fotoamator stosuję, choć nie wiem jak działają ;-) Gorzej z zaliczeniem, na którym według zapowiedzi ma być dość zaawansowana matma, uh!
 • CAD – to dość dziwny kurs, bo na wykładach będziemy poznawać Matlaba, na ćwiczeniach będziemy go ćwiczyć (oczywiście na kartce, pff), natomiast na laborkach rysujemy sobie figurki w stareńkim Microstation. Co ma piernik do wiatraka? Nie wiem. Przemilczmy.
 • Przetwarzanie równoległe i rozproszone – tutaj niesamowicie cicho mówiący profesor Bielecki, będzie pokazywał nam jak się zrównolegla pętle. Według jego własnych statystyk połowa studentów oblewa przy pierwszym podejściu – nie zanosi się na to, że chciałby je jakoś zmieniać na naszą korzyść
 • Seminarium dyplomowe – o którym nic nie wiem, bo prof. Korostil nie zaszczycił nas swoją obecnością.

No cóż. Mamy jeden kurs mniej niż w zeszłym semestrze, ale sądzę, że nasi profesorowie, a zwłaszcza ich laboranci, zadbają o to, byśmy nie odczuli tej zmiany :-)

“I znowu szkoła”, Komentarze: 4

 1. narwanka:

  prof. Rogoza raczej niczego Cie madrego nie nauczy :) No chyba ze znasz rosyjski, bo on polskiego niet ;) choc niezle czyta z kartki po polsku :) )
  pozdrawiam :)

 2. slawek-:

  Ej, no coś ty. Gość bez przeszkód posługuje się polskim. Kilka razy lepiej niż Fedorov czy Ochin. Rozumiemy go bez problemu. Co do tego czego nauczy, to obawiam się, że masz rację… ale tak to już jest na zaocznych, z czterema-pięcioma wykładami w semestrze ;-)

 3. narwanka:

  eh ja musze tylko ;) )) napisac inzynierke przez ten semestr :)

 4. Kniaź:

  Jeśli laborki z mr Rogozą wyglądają tak samo jak niejaka praca przejściowa na mgr dziennych, to jest to jeden z najprzydatniejszych przedmiotów na tych całych studiach.
  Może jakoś szczególnie dużo umiejętności to ja nie nabyłem ale poznanie platformy .NET to całkiem ciekawe doświadczenie:-)

Leave a Reply