WOŚP – zdjęć nie będzie?

2005-12-22  slawek-

Tegoroczny finał WOŚP w Szczecinie nie zapowiada się najlepiej. TVP najwyraźniej obraziła się na Jurczyka i uciekła do Kołobrzegu. Szczecin ostał się zatem bez tak zwanej sceny głównej. W dniu finału będzie odbywać się jedynie kilka niezależnych imprez, m.in. w Kontrastach, Galaxy, na deptaku Bogusława, w Top Shopping (takie duże coś na prawobrzeżu, gdzie nikt nie może trafić). Najprawdopodobniej nie będzie, w odróżnieniu od lat poprzednich, centrum bankowego ani prasowego.

Jeśli chodzi o program imprez, to większa część dnia będzie wyglądała podobnie jak co roku: występy zespołów dziecięcych, szkół tanecznych, pokazy strażaków, policji, starych aut itp. itd. Dość śmiesznie zabrzmiał „występ młodzieżowego zespołu lokalnego” w agendzie Top Shoppingu :D Oprócz tego oczywiście gwiazdy wieczoru… Maciej Maleńczuk i Homo Twist, Sidney Polak, Papa Dance, być może Varius Manx, a na pewno – o mamusiu – Bartek Wrona. Gwiazdorska obsada? Nie sądzę.

Inna sprawa to oprawa widowiska. Jak bardzo nie wieszać psów na TVP za przeróżne wpadki, okazuje się że co roku udawało się postawić dużą scenę i zapewnić dobre oświetlenie i nagłośnienie. Jak poradzą sobie mniejsi organizatorzy, którzy będą musieli „obsłużyć” (czysto teoretycznie oczywiście) tę samą ilość widzów? Przekonamy się ósmego stycznia.

Kończąc… obawiam się, że w tym roku będę miał problem, by wyjść z domu, zdecydować się na konkretną imprezę, a zwłaszcza znaleźć ciekawe tematy. Kto wie, czy w ogóle zdecyduję się na zdjęcia. Szkoda byłoby siedzieć przed telewizorem cały dzień, ale motywacja jest niewielka.

P.S. A czym TVP zaskoczy (lub nie) w Kołobrzegu? Nie wiadomo. Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat.

“WOŚP – zdjęć nie będzie?”, Komentarze: 6

 1. Kniaź:

  „Maciej Maleńczuk i Homo Twist, Sidney Polak, Papa Dance, być może Varius Manx, [...]. Gwiazdorska obsada? Nie sądzę.”
  E tam, czepiasz się. Nie gwiazdorska? To kto powinien przyjechać żebyś był zadowolony?

 2. slawek-:

  To nie ja mam być zadowolony, tylko publika. Prosty przykład… Beatka Kozidrak. Dlaczego? Bo jest w stanie ściągnąć w jedno miejsce więcej Szczecinian niż oni wszyscy razem wzięci. A w WOŚP właśnie o to chodzi – żeby kasa lała się do puszek, potrzeba ludzi. Nic z tego nie będzie, jeśli większość zostanie w domach. Zresztą, przekonamy się jaki będzie wynik zbiórki…

 3. Bimbełt:

  Jak to nie będzie gwiazd? A SpiątkuNaSobotę? Narazie media milczą, pozostawiając informację o występie tej supergrupy na deser. Oj się będzie działo ;) Oczywiście ciebie z aparatem widze pod scena.

 4. Kniaź:

  O! A czy SPNS przyznadzą się gdzie też będzie można ich usłyszeć? Czy będę musiał się jutro intensywnie wypytywać?

 5. slawek-:

  Nie trzeba. Zagrają w Kontrastach, ale chyba sami jeszcze nie wiedzą o której ich Pan Waldi wpuści ;-)

 6. Bimbełt:

  Mamy juz pelna rozpiske orkiestrowa. Klik w moj nick.

Leave a Reply