Fasolka

2009-03-18  Madzia-

Nie, nie chodzi o tę dzidzię, którą mam w środku :)

Dziś rano Hania wycięła pierwszy w swoim życiu numer – to i tak nieźle, długo się powstrzymywała. Otóż włożyła sobie do nosa fasolkę. Malutką i czarną. Dobrze, że przyszła i się przyznała, bo inaczej byśmy za Chiny nie zauważyli – nawet świecąc latarką w nos nie dało się jej zobaczyć:

-Mamusiu, dłubałam w nosie, zieby wyciągnąć fasiolkę, ale nie chciała wyleźć…

Trochę spanikowałam, bo nie mogłam sobie wyobrazić, jak można jej to ziarenko wygrzebać gdzieś z zatok. Na szczęście okazało się, że tysiące lat wpychania sobie przez dzieci różnych drobiazgów do nosa zaowocowały wymyśleniem odpowiednich narzędzi i w szpitalu pani doktor zagiętym drucikiem fasolkę wyciągnęła.

Hania twierdzi, że już zrozumiała, że nie można sobie niczego do nosa wkładać, i że więcej nie będzie. Tfu, tfu, na psa urok.

“Fasolka”, Komentarze: 3

 1. k_maja:

  a to miałaś wrażenia! wiem co mówię – moje dziecko sobie wepchnęło spory kawałek styropianu. Też spanikowałam, ale w końcu udało się go wydłubać… patykiem do szaszłyka ;)

 2. Madzia-:

  Myśmy nie próbowali grzebać, bo nie byliśmy pewni, czy tam naprawdę coś jest – pani doktor ledwo zauważyła świecąc sobie specjalną lampką.

  A Hania przeżywała potem i bawiła się z pieskiem pluszowym: – Piesku! Włożyłeś sobie fasolkę do nosa! Poproszę haczyk!

 3. Barbarella:

  Hehehe, moja ciocia zrobiła to samo, oczywiscie gdy była dzieckiem ;) Tylko włożyła taką duzą, Jaśka czy jak ją tam zwą ;)

Leave a Reply