Pożar u dominikanów…

2006-12-06  Madzia-

Dziś się dowiedziałam, że 20 listopada spaliła się dominikańska Bazylika pod Blachą, czyli stara kaplica przy kościele dominikanów… Całkowicie zniszczona zakrystia, spłonęły szaty liturgiczne i księgi, zabytkowa monstrancja stopiona, zniszczone pomieszczenia świetlicy i duszpasterstwa akademickiego. Jestem po prostu w szoku – raz, że pożar, a dwa, że dopiero teraz się dowiedziałam, przez tyle dni jakoś nie natknęłam się na nikogo, kto by mi o tym powiedział, dziwne. Mój brat byl w Szczecinie, miał iść do dominikanów na Mszę, ale chyba w końcu nie poszedł, bo by coś powiedział przecież.

Przyczyny pożaru są badane, a dominikanie planują odbudowę kaplicy, bo była bardzo potrzebna (mimo, że obok jest klasztor i nowy kościół, to w kaplicy dużo się działo). Więcej informacji na stronie dominikanów szczecińskich.

Co dziwne ale i pocieszające, ocalało stojące w salce duszpasterstwa akademickiego pianino Sławka — widać je na zdjęciu. Może jeszcze da się na nim pograć, chociaż jeśli zostało zalane przy gaszeniu pożaru, to chyba nie bardzo…

“Pożar u dominikanów…”, Komentarze: 4

 1. Banan:

  Nie wspomniano o tym nigdzie z kilku powodów:
  1. Nikt nie umarł (w sensie conajmniej 10-20 osób)
  2. Nie był w to zamieszany żaden polityk
  3. Nie był to przekręt z ubezpieczeniem
  4. Nie odbywało się tam molestowanie nieletnich ministrantów

  Wymieniłem chyba typowe dla wszystkich gazet i wiadomości przyczyny.

 2. slawek-:

  Moje biedne pianinko, chlip chlip ;(

 3. Mariusz Pucia:

  ?? Rozumiem, że właściciel, nazwę to: używał tego urządzenia dawniej zgodnie z przeznczeniem? Pytam z czystej ciekawości, bo ja z kolei od już z górą 20 lat klawiszuję nie: abc enter, tylko: czarne na białych tak intensywnie aż zrobił się z tego zawód (jakkolwiek by to rozumieć).

 4. slawek-:

  Używane zgodnie z przeznaczeniem, ale lata temu. W nowym domu pianino zostało zastąpione elektroniką – w celach nad wyraz amatorskich ;-)

Leave a Reply