Beowulf

2007-12-05  Madzia-

Apsik, apsik, kategoria „Kino” trochę nam się przykurzyła… Od urodzenia Hani nie byłam w kinie ani razu, Sławek chodzi czasem, ale że nic rewelacyjnego, to i nie pisze. Ale wreszcie, zachęcona wzmianką u Kayli, wybrałam się na Beowulfa. Sama, bo Sławek powiedział, że nie ogląda bajek rysunkowych. Po czym poszedł z pandim na film o pszczołach.

Czy to wstyd się przyznać, że nie znałam ani troszkę sagi o Beowulfie i w związku z tym nie miałam pojęcia, o czym będzie film? W każdym razie tak było. Fabuła całkiem sensowna, oglądało się bardzo przyjemnie, ładne obrazki (czyli to, o co mi chodzi w kinie przede wszystkim), a i muzyka miejscami niezła. A będąc w kinie pierwszy raz po tak strasznie długiej przerwie poczułam , że naprawdę istnieje coś takiego, jak atmosfera kina, takie specyficzne coś, dzięki czemu zupełnie inaczej ogląda się film w ciemnej sali (nawet Multikina) niż w domu. Już teraz na pewno będę chodzić częściej.

Z rzeczy idiotycznych w „Beowulfie” rzuciły mi się w oczy tylko obcasy-szpilki wyrastające z bosych pięt gołej Angeliny Jolie. Wiem, że ona miała być na maksa seksowna, ale, na Odyna, w siódmym wieku naszej ery demon w szpilkach?!

A jeśli chodzi o podsumowanie treści, to można uznać, że „Beowulf” pokazuje tragiczne skutki samotnego macierzyństwa i braku kontaktu ojca z synem. Dzieci wyrastają na bardzo źle wychowane.

“Beowulf”, Komentarze: 7

 1. Kayla:

  Powiadam Ci, ze nie ma wystarczajacych dowodów, by obalic tezę, że demony nosiły szpilki juz w siódmym wieku :D

 2. Madzia-:

  Takie trendsetterki, tak? Wyprzedzały swoją epokę ;) .

 3. ewas:

  Nie oglądałaś Star Treka? W jednym odcinku Kima zeżarł Beowulf, a doktor go uratował.

 4. ewas:

  Tfu, to znaczy ten Grendel pożarł. Czy jak mu tam było. A doktor przeleciał wirtualną laskę z warkoczami…
  Hym, trzeba wrócic do ogladania Star Treka…

 5. Madzia-:

  Kompletnie nie kojarzę tego odcinka. Chyba masz rację, trzeba wrócić do oglądania Star Treka :) .

 6. Librarian:

  Sorki, w Star Treku to często takie są? Bo ja nigdy tego nie oglądałem, myślałem, ze tam tylko kosmici i parseki, a widzę że sporo traciłem.

 7. jo:

  Boskie to podsumowanie :D

Leave a Reply