YT: Ania Szarmach

2008-12-27  slawek-

Od co najmniej roku noszę się z zamiarem uruchomienia prostego cyklu postów, w których chciałbym pokazywać Wam, co trafia na moją listę „ulubionych” w YouTubie. Dziś spróbuję zacząć i mam nadzieję, że pociągnę ten temat przez kilkanaście tygodni (w tempie jednego wpisu na tydzień). Oprócz linku do filmu postaram się zawsze napisać kilka słów o tym do czego (lub do kogo) linkuję. Zaczynam.

Ania Szarmach to młoda wokalistka, próbująca zaistnieć na polskim rynku muzycznym pod skrzydłami Warner Music Polska. Kilka sukcesów na pewno już jest — drugie miejsce w konkursie premier w Opolu to przecież powód do zadowolenia. Niestety barwa jej głosu, mocno nosowa, nie należy do moich ulubionych.

Dlaczego zatem dzisiaj linkuję do „Sharmi”? W jej zasobach znalazłem dwie świąteczne piosenki, które chciałbym Wam polecić. Pierwsza z nich to „Mizerna cicha”, w prostej, ale bardzo klimatycznej, wcześniej mi nieznanej, aranżacji (niestety nie wiem czy jest autorska).

Drugi link to w zasadzie audio. Bardzo przyjemne wykonanie „Nie było miejsca dla Ciebie”. Łagodna aranżacja na fortepian, ale nagrana trochę surowo, do tego bliski, liryczny wokal. Jednym słowem: fajnie!

A teraz, mili Państwo, dla porównania posłuchajcie przekombinowanej, zmanierowanej, paskudnej wersji Urbaniaka i Steczkowskiej.

“YT: Ania Szarmach”, Komentarze: 2

  1. Aneta:

    Ona nie śpiewała „Zawsze tam gdzie Ty” w Szansie na Sukces?

  2. slawek-:

    Pojęcia nie mam. To było z 12 lat temu :-)

Leave a Reply