YT: Telewizyjny Koncert Życzeń

2009-01-01  slawek-

Ten post należy do cyklu „YouTube”, w którym dzielę się moją listą ulubionych materiałów z tego serwisu.

W pradawnych czasach, Telewizja Polska serwowała społeczeństwu audycję pt. Telewizyjny Koncert Życzeń. Odświętnie ubrana pani Krystyna Loska z odświetnie ubranym panem u boku odczytywała uroczystym głosem:

O uwagę prosimy teraz panią Mariannę Pypeć z Sochaczewa. Życzenia pogody ducha, oraz wielu lat w zdrowiu, przekazuje syn Władysław wraz z rodziną. Do życzeń dołączamy piosenkę…

I wtedy TVP puszczała „teledysk”. Koncert życzeń oglądało się dla tych teledysków. Zazwyczaj filar programu stanowili pan Andrzej Zaucha i pan Zbigniew Wodecki (często w duecie z panią Sośnicką, w piosence dla długoletnich małżeństw). Bardzo niewiele pamiętam z tych pradawnych czasów, ale przypominam sobie, że zawsze czekałem na pana Wodeckiego, oraz na piosenkę, którą odnalazłem wczoraj przez przypadek…

Szanowni Państwo, Mireille Mathieu:

P.S. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :-)

“YT: Telewizyjny Koncert Życzeń”, Komentarze: 4

 1. jo:

  A pan obok to nie był Suzin? Ech, wspomnienia :)

 2. slawek-:

  To bywał Suzin, ale coś tak pamiętam, że nie zawsze. Dlatego napisałem zachowawczo :)

 3. Mrouh:

  Ha, to była ulubienica mojego taty. A ja przez nią chyba (że mi tak została za młodu zaszczepiona wraz z Joe Dassinem i Jacques’iem Brelem) zostałam romanistką i nie mam problemu z francuskim „r”:-)

 4. aga:

  hah:) a ja właśnie szukałam jakaż to piosenka obciętej „od garnka”Mirelle Mathieu była tak systematycznie utrwalana w pamięci widzów:) Dzięki twojemu blogowi już wiem:) Dziękuję!

Leave a Reply