Niepamięć

2007-09-12  Madzia-

Jesień idzie, nie ma rady na to.
I właśnie sobie uświadomiłam, że właściwie nie pamiętam zeszłorocznej jesieni. Zimy prawie też nie. Zeszły rok w ogóle wyglądał tak, że było lato, upały, ciąża, a potem nie było pór roku, pogody dobrej czy złej, była tylko Hania. Świat zewnętrzny przestał do mnie na jakiś czas docierać.

Pamiętam, jak lulałam ją w wózku na balkonie. Jak wkładaliśmy jej na spacerki czapeczkę, w której wyglądała jak Gagarin. Jak czytałam książki chodząc z wózkiem po parku. Strasznie mało pamiętam, nawet rzeczy związanych z Hanią. To chyba tak, jak wtedy, gdy człowiek idzie do nowej pracy – wszystkie zasoby umysłowe przeznaczone są do radzenia sobie z chwilą obecną, do sprawdzania na bieżąco, czy działa się zgodnie z wymaganiami, czy nie popełnia się błędu, i nie zostaje już wolnych mocy przerobowych na zapisywanie wspomnień.

Dobrze, że są chociaż zdjęcia.

“Niepamięć”, Komentarze: 5

 1. Bili:

  My przed urodzinami Lenki kupilsimy kamere i staramy sie robic jak najwiecej filmow z nasza gwiazda w roli glownej. Ja tez malo pamietam…. A szkoda…

 2. Kniaź:

  Taaak, jesień.
  I to mi uświadomiło, że macie jakieś takie nieaktualne zdjęcie w nagłówku bloga :P

 3. slawek-:

  Zdjęcie w nagłówku to nie blog, nie musi byc aktualne :>

 4. Rae:

  A jakie znaczenie ma pora roku, skoro ma sie doczynienia z 8 cudem swiata i ten cud wlasnie samodzielnie podnosi glowke ;) Albo siada/wstaje/raczkuje/zabkuje/wstaw_dowolne ;D

 5. jo:

  A ja idealnie pamiętam jesień zeszłego roku. I chyba tylko tę jesień pamiętam tak naprawdę. Każde wyjście z hotelu na słoneczko, w krótkim rękawie (a ciepło było aż do listopada), każdą chwilę wytchnienia na zewnątrz. Jak tego nie pamiętać?

Leave a Reply